Ion Mocioalcă și Lucian Heiuș au fost numiți vicepreședinți la Curtea de Conturi, prin votul de marți al majorității parlamentare PSD-PNL.
Mocioalcăa obținut 252 de voturi „pentru” şi 114 contr, iar Heiuş, 256 de voturi „pentru” şi 100 contra.
Totodată, au fost numiți consilieri la Curtea de Conturi Eniko-Katalin Lacziko (251 de voturi „pentru”, 115 de voturi contra), Carmen-Dorina Drăgan (252 de voturi „pentru” şi 114 de voturi contra), Ştefania Gabriella Ferencz (252 de voturi „pentru” şi 114 de voturi contra) şi Aurelian Bădulescu (253 de voturi „pentru” şi 113 contra).
Votul a fost secret, cu buletine de vot.