La trei săptămâni de la tragedia petrecută în Club Colectiv, din Bucureşti, incendiul care a mistuit celebrul local continuă să facă victime.
Andreea Ştefan, o tânără de numai 28 de ani, din Râmnicu Vâlcea, şi-a pierdut viaţa pe un pat de spital din Germania. Este a 58-a persoană care îşi pierde viaţa în urma teribilei tragedii.
Andreea fusese iniţial internată la Spitalul Sfântul Ioan, din Bucureşti, cu arsuri grave pe 30% din suprafaţa corpului. În plus, ea avea şi căile respiratorii afectate.
Andreea a fost transferată în Germania în comă indusă. Conform voceavalcii.ro, tânăra a fost trezită la viaţă joi de medicii germani, dar nu a reacţionat corespunzător, fiind îngrozită de modul în care ajunsese să arate. Ulterior, Andreea a fost băgată din nou în comă indusă.
Organismul ei nu a mai rezistat, iar ea a murit în noaptea de joi spre vineri. Părinţii ei au confirmat decesul pentru sursa amintită.
Andreea Ştefan suferise arsuri grave mai ales la nivelul feţei şi al pieptului.