Exilata la Pitesti, Steaua Bucuresti, campioana nationala a Romaniei, a pierdut, cu 0-1, derby-ul cu Astra Giurgiu si a ramas fara antrenor principal, Mirel Radoi inaintandu-si demisia.
![chipciu-alex2_28802900 | Secunda Tv chipciu-alex2_28802900](https://www.secundatv.ro/base/media/2015/10/chipciu-alex2_28802900-e1445199844267-480x138.jpg)
Desi echipa sa este afectata de probleme financiare si este la un pas de a fi depunctata, Marius Sumudica a pregatit exemplar duelul cu Steaua si si-a tinut adversarul la respect.
Astra a controlat jocul si a aparut mai des in fata portii adverse, in timp ce Steaua, cu Hamroun “imobilizat” de rapidul Gabi Enache, a asteptat o executie individuala de la mult prea uzatii Stanciu, Chipciu sau Adi Popa.
Cand nimeni nu mai credea, iar ambele echipe pareau multumite cu un 0-0 spectaculos, Gaman a dat lovitura de gratie inscriind cu o superba lovitura cu capul de la 12 metri.
Steaua – Astra s-a incheiat 0-1 si giurgiuvenii au 10 puncte avans fata de marea rivala. Inevitabilul s-a produs dupa meci. Mirel Radoi si-a anuntat demisia si paraseste pe Steaua dupa circa cinci luni in care s-a vazut ca este mult prea crud ca antrenor pentru un asemenea job.